• 90 242 316 89 86
  • info@as-kan.com

ASC 30 ANTİSKALANT

YAPISI: Fosfonat esaslı,Reverse Ozmoz ve Nano – Filtrasyon membran sistemlerinde kullanılan geniş spektrumlu konsantre bir su şartlandırma kimyasalıdır.

Antiskalantlar, ters ozmoz ünitelerinde sistem girişinde uygulanan membran koruyucu kimyasallardır. Membranların tıkanmasını ve kapasite kaybını önler, membranların kullanım ömrünü uzatır.

  • TEKNİK ve FİZİKSEL ÖZELLİKLER
  • AVANTAJLARI
  • DOZAJ ve UYGULAMA
  • AMBALAJ ve RAF ÖMRÜ

Teknik Özellikleri: ASC30 Antiskalant, Reverse Ozmoz membran sistemlerinde özellikle kışır-kireç yapıcı mineraller(Calsiyum karbonat/sülfat,calsiyum fosfat,baryum/stronsiyum sülfat, silika,demir ve manganez) ve metal oksit içeren besleme suyunun membranları tıkamasını önlemek amacıyla geliştirilmiş genel amaçlı bir antiskalant ve antifoulanttır. Her tür membran tipi, karbon çeliği ve diğer yaygın yapı malzemeleri ile uyumlu olduğu ve içme suyu uygulamalarında kullanılabilirliği onaylanmıştır. Membran sistemlerinin en ideal geri kazanımda çalışmasına yardımcı olur. +2,8 LSI değerine kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.Deniz suyu uygulamalarında asit ekleme ihtiyacını giderebilir.NSF/ANSI Standart 60 belgelerine sahip bir üründür.


Fiziksel Özellikleri :

Görünüm: Açık Sarı Sıvı
Koku: Kokusuz
pH(25 ⁰C): 9,5–10,5
Neden ASC 30 Antiskalant

Düşük Enerji ve Maliyet :ASC 30,daha yüksek konsantrasyonlarda çalışma imkanı sağladığından daha az su kullanılarak su sarfiyatlarının azalmasına yardımcı yardımcı olur. Ayrıca membranların temizlenme sıklığını azaltarak düşük enerji ve maliyet tasarrufu sağlar.

Verimlilik: Filtrasyon öncesinde şartlandırma yapılmaması veya yanlış şartlanma yapılması neticesinde; membranlarda tıkanmalar ve sistemde kirlilik gibi olumsuzlukların sonucunda filtrasyon ekipmanları zarar görür.ASC 30,geniş etki alanına sahip olması ve güçlü yapısından dolayı membran ve ekipmanlarının yüksek performansta, uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.Sistemde oluşabilecek problemleri engelleyerek prosesin daha verimli çalışmasına katkıda bulunur.

Kolay Kullanım: ASC 30, su ile seyreltilebilen ve tüm oranlarda su ile karıştırılabilen bir üründür.

Sağlık ve Çevre: ASC 30, yapısında ağır metaller içermediğinden çevreye ve insan zararlı etkisi yoktur.

Dozaj : ASC 30, kartuş filtrelerin besleme suyuna devamlı olarak dozlanmalıdır. Tipik Doz Oranı:2–8 mg/L.Deniz suyu uygulamalarında ise Tipik Doz Oranı:0.5 – 1.0 mg/L.

ASC 30 Membran master programı ile ürün izlenebilirliği, sisteme uygun optimum dozaj ve ürün belirlemesi yapılır. Membran Master programını teknik ekibimizden talep ediniz.

Uygulama: ASC 30,saf su,R.O. veya demineralize su ile seyreltilebilir. Çökelme ve bulanma oluşmaması için kesinlikle sert su ile seyreltilmemelidir.Dozaj sisteminin ürün ile temas eden parçaları zayıf asit ve alkaliye dayanıklı olmalı ve tercihen otomatik dozaj sistemi kullanılmalıdır.


ASC 30,Orijinal ambalajında donma sıcaklığının üzerindedepolanmalıdır. Ambalajlar 25-60 Kg p.e. bidon şeklindedir. Raf Ömrü 2 yıldır.