• 90 242 316 89 86
  • info@as-kan.com

GRP Modüler Su Deposu

Günümüzde suyun daha güvenilir ve daha sağlıklı şartlarda depolanıp korunmasını sağlamak amacı ile; koku yapmayan, mikrop üretmeyen, tam hijyenik özellikte, istenilen tonajda (m3)  GRP malzeme kullanılarak, modüler parçalar halinde üretilmiş su muhafaza depolarıdır.

GRP ( Cam elyaf takviyeli polyester) nedir? 

GRP modüler su depoları, kırpılmış cam elyaf ile takviye edilmiş doymamış polyester reçineden oluşan levhaların sıcak presleme yöntemi ile yüksek basınç ve sıcaklık altında kürlenmesi yöntemi ile üretilir.

GRP paneller tüm dünya tarafından kabul gören WRAS belgesine sahiptir. Ayrıca gıda tüzüğüne uygunluğu TSE tarafından yapılan testlerle raporlanmıştır. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır ve ışık geçirmediği için tank içinde yosun oluşmasına müsaade etmez.

DAYANIKLILIK

GRP depoların hammaddesi kırpılmış cam elyaf ve polyester reçinedir. GRP paneller sıcak presleme metodu ile üretildiğinden sağlam ve uzun ömürlüdür.

YÜKSEK MUKAVEMET

GRP depo panelleri yüksek tonajlı preslerde sıcak kalıpta presleme yöntemi ile imal edilirler. Üzerindeki formdan dolayı mukavemet kazanan paneller basınca karşı dayanıklıdır. Alternatif malzemelere göre daha sağlam olan GRP depolar Ultra Viole (UV) ışınlarına karşı dayanıklıdır.

ISI VE IŞIK YALITIMI

GRP depolar ışık geçirmez, dolayısıyla içinde yosun oluşumuna müsade etmez. Değişken hava koşullarına karşı modüler su depolarını oluşturan paneller izole edilebilir ve sıcak/soğuk su deposu olarak kullanılabilir.

HİJYEN

Gıda tüzüğüne uygunluğu laboratuvar raporları ile kanıtlanmıştır.

BAKIM VE ONARIM

Bakım ve onarımı çok kolaydır. Gerektiğinde parçalar birbirinden bağımsız olarak değiştirilebilir.

NAKLİYE VE MONTAJ

Modüler su depoları, modül parçalar halinde istenilen mekana kolaylıkla monte edilebilir. Depo montajı özel civata sıkma makineleri ile yapılmaktadır. İstenildiğinde rahatlıkla parçalanarak başka bir mekana montaj yapılabilir.